osób online: 265
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecamy Ksiazki!

Wypowiedzi Kasia

Temat Wypowiedź
Praca
współpracownicy
2010-03-02
no tak. Tylko jak dojść od porozumienia ze współpracownikami, aby nie ranić ich uczuć dobrze się razem pracowało? Czy w ogóle jest jakiś złoty środek?
Ale wiem co masz na myśli.
Za to czy np. Jeśli nikt nie pali a jedna osoba tak to powinna móc palić w biurze, bo akurat pada deszcz?
Praca
współpracownicy
2010-03-02
Czy spotkaliście się kiedyś ze współpracownikiem, z którym nie możecie wytrzymać w jednym biurze? Czy próbowaliście się dogadać?? No i czy macie jakieś sprawdzone metody na ułożenie sobie współpracy z innymi.
Kariera
Czy zwlanianie pracownika się opłaci
2009-11-24
Czasem mi się wydaje, że to ja bardziej stresuję się, że ktoś się zwalnia lub został zwolniony niż on sam:)
Umiejętności interpersonalne
Dlaczego to takie ważne?
2009-11-24
Raczej dziękuję za kolejne forum. Dodatkowo temat CV nie jest moją domeną. I nie uważam, że moje CV jest najlepsze:) Chodzi mi tylko o to, że nie zawsze zastanawiamy się co piszemy w różnych sytuacjach. Dajemy się pchać jakimś trendom co zwyczajnie nas ogłupia, przestajemy myśleć samodzielnie.
Media informacyjne
Media informacyjne - alternatywne
2009-10-15
Wiem, że to miałeś na myśli. Ale i tak nie wiem jakie mogą byś inne nośniki dla mediów. A Ty słyszałeś o jakiś innych?
Oszczędzanie
Oszczędzanie pieniędzy przez korzystanie internetu
2009-10-15
a dodatkowo nie spotykaj się ze znajomymi w pubie, bo piwo jest droższe, kup je w sklepie i rozmawiajcie na czacie lub skype, każdy u siebie w domu. Każ rodzinie założyć konto na skype i dzwoń do nich tylko za pośrednictwem internetu a nie telefonu. Znajdź sobie telepracę to oszczędzisz na bilecie miesięcznym. Ach, ten internet. Zastąpi nam całe życie. Będziemy oszczędni i bogaci i strasznie samotni.
Media informacyjne
Jak to wygląda z rzetelnością
2009-10-15
Nie ma całkowicie obiektywnej prasy. No może "Dobry pasterz" :) Ja lubię przekrój i newsweeka.
Media informacyjne
Użyteczność informacji z mediów
2009-10-15
Jest wiele informacji, z których korzystamy a nawet nie zastanawiamy się nad tym. Są to informacje o pogodzie. Ja mam cały czas włączone radio regionalne, więc mam informacje o korkach i wypadkach na drogach. Dodatkowo raz na jakiś czas Gazeta Prawna lub Rzeczpospolita jest fajnym źródłem informacji prawnych, które mi się w pracy przydają:) Pewnie, że media zasypując nas tysiącami informacji do niczego nam nie potrzebnymi, ale między nimi można wyłapać te ważne i użyteczne.
Media informacyjne
Media informacyjne - alternatywne
2009-10-15
A jakie jeszcze inne media istnieją? Jeśli nie prasa drukowana, telewizja i radio oraz wykluczamy internet to nie umiem nawet wymyślić nic innego.
Umiejętności interpersonalne
Dlaczego to takie ważne?
2009-10-06
Przeczytałam artykuł, który polecałeś Piotrze. Zgadzam się z tym co jest tam napisane. Jednak takie hasła jak: "Świetna organizacja pracy", "umiejętność pracy w zespole" są już teraz w każdym CV. Jest to i do CV i do ogłoszeń wpisywane już chyba automatycznie, bo "ładnie brzmi" a, moim zdaniem, nic nie wnosi i nic nie zmienia. I cały czas uważam, że nie jest to najważniejszy wyznacznik dla nowo przyjętej osoby. Czy uważasz, że jak ktoś nie ma w CV wpisanych zdolności interpersonalnych to nie warto go zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną? Ja tak nie uważam.
Kariera
Czy zwlanianie pracownika się opłaci
2009-10-06
Ok. Ja się z tym zgadzam. Jednak porównując to co napisałeś do artykuły Darka nie jest spójne. Wykradanie bazy klientów nie jest reakcją na stres, tak samo jak olewanie swoich obowiązków na koniec pracy. Już bym wolała, aby osoba zwalniania pokazywała, jak jest dobra i ile firma traci z powodu jej odejścia, a nie czekała tylko, aby odetchnąć z ulgą jak już jej nie będzie.
Polityka
Europarlament bliżej nas
2009-09-10
ja sobie nie wyobrażam jak takie tłumaczenia miałoby wyglądać. Na dole ekranu miałyby lecieć napisy ze słownika? moim zdaniem część osób nie rozumie tych pojęć, nikt im nie powiedział, nikt ich nie nauczył co to może oznaczać. A od czego są szkoły, licea , uczelnie. Po co jest taki przedmiot jak WOS? To właśnie tam każdy prosty człowiek powinien poznać machinę jaką jest polityka, czy Sejm.
Choć to chyba nie jest temat na to forum:)
Blogi
Blog społeczny Dariusza
2009-09-10
na jakiej wiejskiej drodze to było w Gdyni.
Polityka
Wszyscy razem na wybory
2009-09-09
1900 to i tak dobrze. Najniższa krajowa to 1276zł brutto, czyli 954,96 zł netto. Smutne, ale prawdziwe.
Polityka
co z tą historią
2009-09-09
Wiesz, ja uważam, że o wojnach należy pamiętać w kontekście historycznym. Są święta pomniki, szanujmy te dni i te miejsca, ale nie wymagajmy od ludzi, którzy nie brali w wojnie udziału, bo nie było ich na świecie, przeprosin. To głupie i właśnie przez to mamy podziały i brak spójności i jedności.
Polityka
Europarlament bliżej nas
2009-09-09
Ja pamiętam, że kiedyś były transmisje w tvp2 czy teraz są nie wiem o tej godzinie jestem w pracy a szef mi telewizora nie kupił:( Jednak jeśli dobrze pamiętam trwało to ok 5 godzin. Więc do końca transmisji nie wytrzymałam. Szacunek dla tych, którym się udało. Po takim seansie nie dziwię się, że sala sejmowa jest prawie pusta:) A co do Unii Europejskiej myślę, że nasza solidarność z unią nie zależy od transmisji telewizyjnych tylko od naszej świadomości i chęci posiadania świadomości. A nie widzę w Palakach takiej chęci.
Blogi
Blog społeczny Dariusza
2009-09-09
Ja mam pytanie: jak kolega z I gimnazjum mógł prowadzić samochód? te dzieciaki mają 15 lat. Czyżby robił to nielegalnie?

Co do młodzieży szkolnej... wiele się zmieniło odkąd ja skończyłam szkołę.
Ja ostatnio słyszałam w autobusie jak jakaś 15-stka mówiła do koleżanki, że nie wpuścili jej na imprezę do klubu a ona ma już przecież 15 tal to kiedy ma chodzić na imprezy? Jak skończy 20-stkę?
No nie wiem kiedy?
Polityka
Europarlament bliżej nas
2009-09-09
Super pomysł, a oglądałeś kiedyś obrady naszego sejmu w telewizji do końca? Ja kiedyś próbowałam. Chciałabym być świadoma tego co się dzieje i jak to się dzieje. Niestety nie dałam rady. Wydaje mi się, że nikt tego by nie oglądał. A na pewno nie przybliży to unii do ludzi.
Polityka
co z tą historią
2009-09-09
Może jest za spokojnie w Europie:) U mnie teraz mieszka chora babcia, która cały czas słucha Radia Maryja. I choć nie mam nic przeciwko modlitwie z osobami, które nie mogą wyjść z domu lub same się modlić to jednak same rozmowy i audycje tam prowadzone są totalnym praniem mózgu. Piękna idea zamiast krzewić wartości chrześcijańskie zasiewa w ludziach nienawiść do Rosjan, Niemców czy Żydów. Takie działanie nie pomoże w budowaniu pokoju.
Polityka
Wszyscy razem na wybory
2009-09-09
Może i tak. Ja jednak uważam, że do bogatych państw nie należymy i jeszcze dużo nam brakuje do tego. i wątpię, że jak ktoś mało zarabia to chce jeszcze inwestować we własny rozwój. Za najniższą krajową ledwo da się przeżyć. O rozwoju i przyjemnościach można zapomnieć. Co do radnych... Chyba by ich w ogóle nie było jakby miała być to funkcja całkowicie społeczna. Jak ktoś w zeznaniu podatkowym pisze, że ma pieniądze, czy dom czy coś innego o dużej wartości to takiego polityka przestaje się lubić. Niestety takie jest nasze polskie społeczeństwo.
Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-04.20
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt