osób online: 345
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Radzenie sobie ze stresem
Radzenie sobie ze stresem. Stres jest reakcją organizmu na pewne niedomagania, obciążenia i przeszkody. Gdy jest na odpowiednim, optymalnym dla nas poziomie, mobilizuje nas do działania. W przypadku zbyt wysokiego poziomu, może dojść do ... czytaj dalej
Radzenie sobie ze stresem. Stres jest reakcją organizmu na pewne niedomagania, obciążenia i przeszkody. Gdy jest na odpowiednim, optymalnym dla nas poziomie, mobilizuje nas do działania. W przypadku zbyt wysokiego poziomu, może dojść do sytuacji, w której tracimy kontrolę nad sytuacją. Radzenie sobie ze stresem warunkuje prawidłowe funkcjonowanie w codziennych sytuacjach.

Poruszane tematy

jak%20długo%20trwał%20wielki%20kryzys, kiedy%20kupić%20mieszkanie%20ceny%20spadają

Polecamy Ksiazki!

ceny spadają - jak długo?

avatar
[ukryto]
2009-03-05 16:39
Niektórzy mówią, że wielki kryzys dopiero przed nami. Dopóki on trwa teoretycznie powinien trwać spadek cen nieruchomości na obu rynkach: wtórnym i pierwotnym. Pytanie brzmi, czy wcześniej rynek się nie załamie (spadek finalizowanych projektów deweloperskich?). Kiedy najlepiej kupować mieszkanie/dom? Wydaje mi się, że na pewno nie teraz. Teraz warto czekać na kolejne spadki...
avatar
[ukryto]
2009-03-31 10:00
Wielki kryzys..na polskim rynku raczej ma on charakter jeszcze psychologiczny

Powiedz to tym, którzy pracują dla dużych firm szukających oszczędności (które jednocześnie straciły swój kapitał zainwestowany w giełdę)
Powiedz to tym, którzy stracili pracę
Powiedz to swoim znajomym, którzy od dłuższego czasu mając wykształcenie wyższe szukają pracy za więcej niż 1200zł.
Powiedz to tym, którzy wzięli kredyt we frankach i rata wzrosła im o 50%-70%, a już wcześniej z uwagi na ceny mieszkań była dla niech przytłaczająca

Wydaje mi się, że będąc obok można wysunąć mylne wnioski - podobnie jak mając pieniądze nie dostrzegać biedy i głodujących oraz mając pracę nie dostrzegać bezrobocia.

[ukryto]
2009-03-31 12:19
Powiedz to swoim znajomym, którzy od dłuższego czasu mając wykształcenie wyższe szukają pracy za więcej niż 1200zł.

Wg. ciebie ta sytuacja zaczęła się kiedy zaczął się kryzys?
avatar
[ukryto]
2009-03-31 12:34
Nie zaczęła, a nasiliła - faktem jest to, że opieram się tylko na swoich znajomych - ale na kim miałbym się opierać? Mi poszukiwanie pracy jeszcze rok temu zajęło może miesiąc - teraz nawet i przez kwartał na stosowne do wykształcenia stanowiska nie są poszukiwani absolwenci szkół wyższych (magisterskich, licencjackich - bo pewnie w przypadku inżynierskich jest inaczej).

[ukryto]
2009-03-31 16:12
faktem jest to, że opieram się tylko na swoich znajomych - ale na kim miałbym się opierać?

Lepiej opierać się na miarodajnych danych ;) a te są dość proste - w Polsce, póki co, kryzys jest pojęciem czysto psychologicznym. To, że ludzie z wyższym wykształceniem nie mogą znaleźć pracy jest zjawiskiem występującym od dawna i nie wiąże się z "globalnym kryzysem". Wiąże się na pewno z przepełnieniem zasobem ludzkim rynku pracy.

Co do kupna mieszkań i czekania na spadek cen. Rozmawiałem, może miesiąc temu, z moją przyjaciółką pracującą w biurze nieruchomości, która pracuje w tej branży od dobrych 6 lat. Potwierdziła, iż warto kupić mieszkanie od teraz do ok. października. Później ceny mogą, podkreśliła, mogą zacząć rosnąć. A propos - jak widzę obecne ceny mieszkań to przecieram oczy, ponieważ jak kupowałem swoje, 3-4 lata temu, to ceny były wyższe... Ja bym się nie zastanawiał.
avatar
[ukryto]
2009-05-13 15:34
Słyszałam o dotacjach do nowych mieszkań z Unii. Warto poszukać informacjiWszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-04.20
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt