osób online: 743
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Co mnie motywuje?
Zastanawiają c się nad tym, dlaczego podczas wykonywania jednych zadań, czuję się świetnie, a przy realizowaniu innych obowiązków nie mam motywacji do podjęcia wysiłku, należy spojrzeć na swoje funkcjonowanie z perspektywy motywatorów, ... czytaj dalej
Zastanawiając się nad tym, dlaczego podczas wykonywania jednych zadań, czuję się świetnie, a przy realizowaniu innych obowiązków nie mam motywacji do podjęcia wysiłku, należy spojrzeć na swoje funkcjonowanie z perspektywy motywatorów, które są dla mnie istotne. Każdy człowiek może być motywowany przez różnego typu czynniki, dlatego też warto zidentyfikować te, które są ważne dla Ciebie. Jest to podstawą do efektywnego działania zarówno z środowisku zawodowym, jak i prywatnym. Odpowiadając na pytania, nie zastanawiaj się, która odpowiedź jest prawidłowa. W tym kwestionariuszu nie ma złych odpowiedzi. Jeżeli tylko są one zgodne z Twoim działaniem, są prawidłowe i wskażą na obszar motywacji, który jest dla Ciebie najważniejszy.

Poruszane tematy

gopher%20wyszukiwarka, Gopher wyszukiwarki, , wyszukiwarka%20gopher, gopherto

Polecamy Ksiazki!

Gopher


[ukryto]
2009-05-31 08:30
Gdzie można się dowiedzieć jak wygląda jak wygląda praca z gopherem?
avatar
[ukryto]
2009-06-01 09:30
Po pierwsze: gopher to w żadnym wypadku wyszukiwarka :) Gopher to protokół - coś jak POP3 albo HTTP i jak czytamy w wikipedii:
Został później wyparty przez WWW z powodu sztywnej, hierarchicznej struktury (gdzie jednym z elementów ścieżki dostępu był typ pliku), niewygodnych metod tworzenia serwisów, braku pełnej "multimedialności" oraz dlatego, że WWW zyskał większe wsparcie tak producentów jak i środowisk akademickich.

[aby zobaczyć link musisz być zalogowany...]

[ukryto]
2009-06-01 09:46
Dobrze pytanie było nie precyzyjne. Ale zajrzałem do linku i jest tam zmianka o gopherze+.
avatar
[ukryto]
2009-06-01 10:00
wyobraź sobie DOSa z możliwością przeglądania zawartości plików na czyimś komputerze. To jest coś w tym stylu. Nie masz możliwości obejrzeć za bardzo grafiki (nie mówiąc już o filmach).
Ot, wysyłasz żądanie obejrzenia czegoś (analogicznie do wpisania adresu URL w przeglądarce) i dostajesz zawartość (czyli coś na kształt strony www). Jak zaznaczono w wiki - zostało wyparte z uwagi na trudność obsługi i ograniczone możliwości (które to rosły wraz ze wzrostem prędkości przesyłu danych)Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-05.23
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt