osób online: 4449
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Współpraca w zespole
Współpraca w zespole wiąże się z umiejętnością efektywnego wykorzystywania własnych kompetencji i wiedzy w połączeniu z potencjałem innych do realizacji wyznaczonych celów grupowych. Zawiera w sobie także aspekty dotyczące gotowości ... czytaj dalej
Współpraca w zespole wiąże się z umiejętnością efektywnego wykorzystywania własnych kompetencji i wiedzy w połączeniu z potencjałem innych do realizacji wyznaczonych celów grupowych. Zawiera w sobie także aspekty dotyczące gotowości do bycia członkiem zespołu i dbałości o dobrą atmosferę w nim.

Poruszane tematy

gopher%20wyszukiwarka, wyszukiwarka%20gopher, gopherto, Gopher wyszukiwarki,

Polecamy Ksiazki!

Gopher


[ukryto]
2009-05-31 08:30
Gdzie można się dowiedzieć jak wygląda jak wygląda praca z gopherem?
avatar
[ukryto]
2009-06-01 09:30
Po pierwsze: gopher to w żadnym wypadku wyszukiwarka :) Gopher to protokół - coś jak POP3 albo HTTP i jak czytamy w wikipedii:
Został później wyparty przez WWW z powodu sztywnej, hierarchicznej struktury (gdzie jednym z elementów ścieżki dostępu był typ pliku), niewygodnych metod tworzenia serwisów, braku pełnej "multimedialności" oraz dlatego, że WWW zyskał większe wsparcie tak producentów jak i środowisk akademickich.

[aby zobaczyć link musisz być zalogowany...]

[ukryto]
2009-06-01 09:46
Dobrze pytanie było nie precyzyjne. Ale zajrzałem do linku i jest tam zmianka o gopherze+.
avatar
[ukryto]
2009-06-01 10:00
wyobraź sobie DOSa z możliwością przeglądania zawartości plików na czyimś komputerze. To jest coś w tym stylu. Nie masz możliwości obejrzeć za bardzo grafiki (nie mówiąc już o filmach).
Ot, wysyłasz żądanie obejrzenia czegoś (analogicznie do wpisania adresu URL w przeglądarce) i dostajesz zawartość (czyli coś na kształt strony www). Jak zaznaczono w wiki - zostało wyparte z uwagi na trudność obsługi i ograniczone możliwości (które to rosły wraz ze wzrostem prędkości przesyłu danych)Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-02.23
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt