osób online: 694
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Umiejętności interpersonalne
Umiejętnośc i interpersonalne wiążą się z wywieraniem wpływu na ludzi i wydarzenia. Ponadto dotyczą zdolności budowania relacji z innymi opartych na poszanowaniu praw obydwu stron. Umiejętności te zawierają także komponent dotyczący ... czytaj dalej
Umiejętności interpersonalne wiążą się z wywieraniem wpływu na ludzi i wydarzenia. Ponadto dotyczą zdolności budowania relacji z innymi opartych na poszanowaniu praw obydwu stron. Umiejętności te zawierają także komponent dotyczący identyfikowania sytuacji problemowych i rozwiązywania konfliktów. Aspekt ten w dużym stopniu związany jest z relacjami z innymi.

Poruszane tematy

umiejętności%20interpersonalne%20w%20cv, cv%20umiejętności%20interpersonalne, cv%20zdolności%20interpersonalne, umiejętności%20interpersonalne%20cv, cv%20kontakty%20interpersonalne, zdolności%20interpersonalne%20w%20CV, umiejętności interpersonalne cv, cv%20interpersonalne, cv%20umiejetnosci%20interpersonalne, umiejętności%20w%20cv%20forum, cv%20stosunki%20interpersonalne, cv umiejętności interpersonalne, umiejętności w cv forum, umiejętności wpisywane w cv, interpersonalne%20w%20cv

Polecamy Ksiazki!

Dlaczego to takie ważne?

avatar Kasia
Kasia
2009-05-27 09:55
W prawie każdym ogłoszeniu o pracę spotykać się można a wymaganiem: "Mocno rozwinięte umiejętności interpersonalne". Czy to czy wyraźnie mówię, jak radzę sobie ze stresem jest ważniejsze od mojego doświadczenia, czy wykształcenia? Ja tak nie uważam.

[ukryto]
2009-07-16 15:43
Wykształcenie to jedno a predyspozycje takie jak komunikatywność to drugie.
avatar Kasia
Kasia
2009-07-17 07:35
Może i tak, jednak nie powinny być traktowane na równi. Moim zdaniem ważniejsze jest właśnie doświadczenie i to co umiem a nie czy umiem używać parafrazy tego się zawsze można nauczyć.
avatar
[ukryto]
2009-07-17 13:37
Być może są to stanowiska mocno nastawione na współpracę z innymi. Od informatyka 'raczej' nie wymaga się komunikatywności, ale od sprzedawcy już tak.
avatar Piotr Pszczółkowski
Piotr Pszczółkowski
2009-09-26 15:05
Wiesz Kasiu, tu nie chodzi o to co jest ważniejsze. Z pewnością wykształcenie i umiejętności, jeżeli są wymienione w ogłoszeniu o pracę, znalazły się tam bez powodu. Rzeczywiście, tak jak wskazuje na to Marta Nowosławska może to wynikać ze specyfiki stanowiska pracy. Same sformułowanie umiejętności interpersonalne są pojęciem bardzo szerokim. Więcej na:

[aby zobaczyć link musisz być zalogowany...]
avatar Kasia
Kasia
2009-10-06 12:10
Przeczytałam artykuł, który polecałeś Piotrze. Zgadzam się z tym co jest tam napisane. Jednak takie hasła jak: "Świetna organizacja pracy", "umiejętność pracy w zespole" są już teraz w każdym CV. Jest to i do CV i do ogłoszeń wpisywane już chyba automatycznie, bo "ładnie brzmi" a, moim zdaniem, nic nie wnosi i nic nie zmienia. I cały czas uważam, że nie jest to najważniejszy wyznacznik dla nowo przyjętej osoby. Czy uważasz, że jak ktoś nie ma w CV wpisanych zdolności interpersonalnych to nie warto go zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną? Ja tak nie uważam.
avatar Piotr Pszczółkowski
Piotr Pszczółkowski
2009-11-22 23:06
Cieszę się Kasiu, że artykuł Ci się podobał. Zapraszam Cię też do przeczytania wątku innej grupy, a mianowicie [aby zobaczyć link musisz być zalogowany...]
avatar Kasia
Kasia
2009-11-24 17:12
Raczej dziękuję za kolejne forum. Dodatkowo temat CV nie jest moją domeną. I nie uważam, że moje CV jest najlepsze:) Chodzi mi tylko o to, że nie zawsze zastanawiamy się co piszemy w różnych sytuacjach. Dajemy się pchać jakimś trendom co zwyczajnie nas ogłupia, przestajemy myśleć samodzielnie.
avatar Joanna Kamińska
Joanna Kamińska
2009-12-03 14:01
Z mojej perspektywy wygląda to tak, że często doświadczenie czy wiedza jaką posiadamy zostanie tylko naszą wiedzą i doświadczeniem bez możliwości ukazania tych kompetencji w pracy, jeżeli nie posiadamy odpowiednich kompetencji w zakresie relacji interpersonalnych. Jasne, że jest tak jak napisała Marta, że są stanowiska gdzie umiejętność komunikowania się, czy otwartość na kontakty z innymi nie ma decydującego znaczenia. Jednak na wielu stanowiskach pracujemy z ludźmi, a jeśli nasze predyspozycje nie są w tym zakresie satysfakcjonujące, nie będziemy efektywnym pracownikiem, bo nie będziemy umieli współpracować z innymi lub komunikować się z klientem.
Inną sprawą jest fakt,że często w ogłoszeniach wpisywane są umiejętności interpersonalne, mam wrażenie, jedynie jako frazes żeby tylko coś się w tym ogłoszeniu znalazło. I trzeba umieć rozróżnić te sytuacje, aby, jeśli nie posiadamy tych umiejętności, nie wysłać aplikacji na stanowisko, gdzie te umiejętności faktycznie są kluczowe. Bo tym sposobem nie tylko nie będziemy efektywni ale także nie będziemy usatysfakcjonowani z danej pracy, bo będzie nas po prostu męczyć.Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-04.21
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt