osób online: 903
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Moja postawa w życiu zawodowym
Celem tego kwestionariusza jest umożliwienie przyjrzenia się swoim zachowaniom i poznania siebie pod kątem predyspozycji zawodowych. Każda odpowiedź, którą zaznaczysz jest prawidłowa, jeżeli udzielisz jej szczerze i jeśli rzeczywiście ... czytaj dalej
Celem tego kwestionariusza jest umożliwienie przyjrzenia się swoim zachowaniom i poznania siebie pod kątem predyspozycji zawodowych. Każda odpowiedź, którą zaznaczysz jest prawidłowa, jeżeli udzielisz jej szczerze i jeśli rzeczywiście będzie odnosiła się do Twoich cech. Kwestionariusz składa się z pytań dotyczących odmiennych wartości, które są przejawiane bądź w codziennym życiu, bądź w sytuacjach zawodowych. Zaznaczając swoje preferencje zidentyfikujesz priorytety, które mogą być cenną wskazówką przy wybieraniu odpowiedniego stanowiska pracy.

Poruszane tematy

forum porady sprzedaży, sekrety%20sprzedaży%20przez%20telefon forum, Forum praktyków sprzedaży, f, na%20sukces%20sprzedazy%20składa, sekrety sprzedaarzy

Polecamy Ksiazki!

Porady praktyków

avatar
[ukryto]
2009-04-01 08:31
Co tak właściwie decyduje o ciągłym sukcesie w sprzedaży? Z pewnością konsekwencja, wiara w siebie, naturalność i dobre pierwsze wrażenie (w końcu żyje dłużej niż informacja :))
avatar Piotr Pszczółkowski
Piotr Pszczółkowski
2009-04-02 09:28
Według pewnych założeń na sukces sprzedaży składa się wiara w siebie, wiara w swój produkt/usługę i wiara w swoją organizację. Dla mnie słowo "wiara" bardzo dużo znaczy - tu nie chodzi aby mieć poczucie, że wierzę...ale żeby w swych działaniach każdego dnia można było to zobaczyć. Sprzedaż to jeden z trudniejszych procesów - nawiązanie kontaktu, budowanie relacji, określanie zobowiązań, opieka nad klientem. Na każdym etapie trzeba być przygotowanym i gotowym na ciągłą interakcję z klientem i sprostanie ciągle goniącej konkurencji. Czyż zatem sprzedaż nie jest piękna?
avatar
[ukryto]
2009-04-02 11:02
Zgadzam się z Tobą sprzedaż jest piękna....i taka nieprzewidywalna. A wiara to podstawa!!!!!!!!!!!!
avatar
[ukryto]
2009-04-02 11:08
Witam serdecznie. Podzielam opinie Piotra, myślę, że wiara w siebie, znajomość produktu i przekonanie o tym, że jest dobry i potrzebny jest bardzo ważna. Według mnie ważne jest również podejście do klienta, zrozumienie go, trafne dopasowanie jego potrzeb do posiadanych produktów, rozwiązań i budowanie relacji, zawsze w pozytywnej atmosferze. Należy pamiętać, że klient lubi być traktowany indywidualnie.
avatar Piotr Pszczółkowski
Piotr Pszczółkowski
2009-04-10 19:50
Rzeczywiście, indywidualne podejście jest szczególnie ważne. Skoro jednak dochodzimy do wniosku, że sprzedaż jest tak ciekawym procesem, powstaje zatem pytanie...dlaczego tak mało osób sprzedaje z pasją?
avatar
[ukryto]
2009-05-12 15:45
Dobre pytanie.......?
avatar
[ukryto]
2009-05-12 15:57
Handlowców jest bardzo wielu, EFEKTYWNYCH handlowców jest dużo, handlowców pracujących efektywnie przez dłuższy czas jest niestety mniej a efektywnych handlowców pracujących z pasją jest tylko garstka. Pierwsza grupa to osoby widzące w sprzedaży tylko dobry pieniądz, druga i trzecia widzi tylko pracę (klienci - produkt - cena i tak w kółko, aż wszytko się pomiesza i ma się tego dość - tzw. wypalenie:))W tej branży zostają na dłużej tylko Ci, którzy to lubią i widzą w tym przyjemność - czyli ta garstka na samym końcu - takich osób należy szukać.
avatar Piotr Pszczółkowski
Piotr Pszczółkowski
2009-05-21 20:09
Zgadzam się z Tobą...to właśnie osoby pracujące z pasją są najbardziej wartościowe z punktu widzenia organizacji. Zastanawiam się jednak, czy jednak pasja i praca nie powinny zawsze występować razem? Czyż osoby, które pracując w danym zawodzie, podchodząc do niego wyłącznie instrumentalnie, codziennie przechodząc katorgę z racji swojego wybory, mogą być szczęśliwi? Według mnie nie. Świadomie, czy nieświadomie to jednak wpływa na ich poziom zadowolenia z własnego życia i sytuacji. Dlaczego zatem tak wiele osób decyduje się na pracę, która ich nie pasjonuje...?
avatar Piotr Krupa
Piotr Krupa
2010-06-04 10:36
trzeba to lubić
lubić sprzedawać i lubić ludzi którym się sprzedaje
lubić firmę dla której się sprzedaje i produkt który się sprzedaje
i lubić samego siebie
to właśnie daje tą pasję
i bardzo ważne jest też, jakkolwiek to może paradoksalnie zabrzmieć, aby odnosić sukcesy. Niewiele rzeczy tak może nakręcić, zmotywować jak sukces.
avatar Piotr Pszczółkowski
Piotr Pszczółkowski
2010-06-14 22:52
Masz racje Piotrze. Ja mam to szczęście, że to lubię:)Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-04.22
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt