osób online: 367
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Co mnie motywuje?
Zastanawiają c się nad tym, dlaczego podczas wykonywania jednych zadań, czuję się świetnie, a przy realizowaniu innych obowiązków nie mam motywacji do podjęcia wysiłku, należy spojrzeć na swoje funkcjonowanie z perspektywy motywatorów, ... czytaj dalej
Zastanawiając się nad tym, dlaczego podczas wykonywania jednych zadań, czuję się świetnie, a przy realizowaniu innych obowiązków nie mam motywacji do podjęcia wysiłku, należy spojrzeć na swoje funkcjonowanie z perspektywy motywatorów, które są dla mnie istotne. Każdy człowiek może być motywowany przez różnego typu czynniki, dlatego też warto zidentyfikować te, które są ważne dla Ciebie. Jest to podstawą do efektywnego działania zarówno z środowisku zawodowym, jak i prywatnym. Odpowiadając na pytania, nie zastanawiaj się, która odpowiedź jest prawidłowa. W tym kwestionariuszu nie ma złych odpowiedzi. Jeżeli tylko są one zgodne z Twoim działaniem, są prawidłowe i wskażą na obszar motywacji, który jest dla Ciebie najważniejszy.

Poruszane tematy

forum porady sprzedaży, sekrety sprzedaarzy, Forum praktyków sprzedaży, na%20sukces%20sprzedazy%20składa, sekrety%20sprzedaży%20przez%20telefon forum, f

Polecamy Ksiazki!

Porady praktyków

avatar
[ukryto]
2009-04-01 08:31
Co tak właściwie decyduje o ciągłym sukcesie w sprzedaży? Z pewnością konsekwencja, wiara w siebie, naturalność i dobre pierwsze wrażenie (w końcu żyje dłużej niż informacja :))
avatar Piotr Pszczółkowski
Piotr Pszczółkowski
2009-04-02 09:28
Według pewnych założeń na sukces sprzedaży składa się wiara w siebie, wiara w swój produkt/usługę i wiara w swoją organizację. Dla mnie słowo "wiara" bardzo dużo znaczy - tu nie chodzi aby mieć poczucie, że wierzę...ale żeby w swych działaniach każdego dnia można było to zobaczyć. Sprzedaż to jeden z trudniejszych procesów - nawiązanie kontaktu, budowanie relacji, określanie zobowiązań, opieka nad klientem. Na każdym etapie trzeba być przygotowanym i gotowym na ciągłą interakcję z klientem i sprostanie ciągle goniącej konkurencji. Czyż zatem sprzedaż nie jest piękna?
avatar
[ukryto]
2009-04-02 11:02
Zgadzam się z Tobą sprzedaż jest piękna....i taka nieprzewidywalna. A wiara to podstawa!!!!!!!!!!!!
avatar
[ukryto]
2009-04-02 11:08
Witam serdecznie. Podzielam opinie Piotra, myślę, że wiara w siebie, znajomość produktu i przekonanie o tym, że jest dobry i potrzebny jest bardzo ważna. Według mnie ważne jest również podejście do klienta, zrozumienie go, trafne dopasowanie jego potrzeb do posiadanych produktów, rozwiązań i budowanie relacji, zawsze w pozytywnej atmosferze. Należy pamiętać, że klient lubi być traktowany indywidualnie.
avatar Piotr Pszczółkowski
Piotr Pszczółkowski
2009-04-10 19:50
Rzeczywiście, indywidualne podejście jest szczególnie ważne. Skoro jednak dochodzimy do wniosku, że sprzedaż jest tak ciekawym procesem, powstaje zatem pytanie...dlaczego tak mało osób sprzedaje z pasją?
avatar
[ukryto]
2009-05-12 15:45
Dobre pytanie.......?
avatar
[ukryto]
2009-05-12 15:57
Handlowców jest bardzo wielu, EFEKTYWNYCH handlowców jest dużo, handlowców pracujących efektywnie przez dłuższy czas jest niestety mniej a efektywnych handlowców pracujących z pasją jest tylko garstka. Pierwsza grupa to osoby widzące w sprzedaży tylko dobry pieniądz, druga i trzecia widzi tylko pracę (klienci - produkt - cena i tak w kółko, aż wszytko się pomiesza i ma się tego dość - tzw. wypalenie:))W tej branży zostają na dłużej tylko Ci, którzy to lubią i widzą w tym przyjemność - czyli ta garstka na samym końcu - takich osób należy szukać.
avatar Piotr Pszczółkowski
Piotr Pszczółkowski
2009-05-21 20:09
Zgadzam się z Tobą...to właśnie osoby pracujące z pasją są najbardziej wartościowe z punktu widzenia organizacji. Zastanawiam się jednak, czy jednak pasja i praca nie powinny zawsze występować razem? Czyż osoby, które pracując w danym zawodzie, podchodząc do niego wyłącznie instrumentalnie, codziennie przechodząc katorgę z racji swojego wybory, mogą być szczęśliwi? Według mnie nie. Świadomie, czy nieświadomie to jednak wpływa na ich poziom zadowolenia z własnego życia i sytuacji. Dlaczego zatem tak wiele osób decyduje się na pracę, która ich nie pasjonuje...?
avatar Piotr Krupa
Piotr Krupa
2010-06-04 10:36
trzeba to lubić
lubić sprzedawać i lubić ludzi którym się sprzedaje
lubić firmę dla której się sprzedaje i produkt który się sprzedaje
i lubić samego siebie
to właśnie daje tą pasję
i bardzo ważne jest też, jakkolwiek to może paradoksalnie zabrzmieć, aby odnosić sukcesy. Niewiele rzeczy tak może nakręcić, zmotywować jak sukces.
avatar Piotr Pszczółkowski
Piotr Pszczółkowski
2010-06-14 22:52
Masz racje Piotrze. Ja mam to szczęście, że to lubię:)Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-01.21
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt