osób online: 223
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Kreatywność
Pracować kreatywnie. Umiejętność twórczego realizowania założonych celów. Zdolność kreatywnego podejścia do obowiązków i wykonywanych działań jest ważnym aspektem wielu obszarów życia zarówno zawodowego, jak i osobistego. ... czytaj dalej
Pracować kreatywnie. Umiejętność twórczego realizowania założonych celów. Zdolność kreatywnego podejścia do obowiązków i wykonywanych działań jest ważnym aspektem wielu obszarów życia zarówno zawodowego, jak i osobistego. Kreatywne podejście do pracy pozwala na osiąganie lepszych efektów i pozytywnie wpływa na rozwój osobisty. Nie w każdym zawodzie możliwe jest wykazywanie się twórczym potencjałem, warto jednak sprawdzić, czy posiada się taką zdolność, gdyż przy umiejętnym jej przejawianiu, można osiągać lepsze rezultaty. Warto doskonalić te umiejętności, gdyż są one składową licznych sukcesów i mają zastosowanie w wielu dziedzinach życia.

Polecamy Ksiazki!

"Plan cyfrowy"


[ukryto]
2009-05-05 12:01
Doszły mnie takie słuchy, że niedawno temu pojawił się dokument unijny o takim tytule i dotyczy on planu walki dyskryminacji na rynkach internetowych wewnątrz UE. Wg. tego dokumentu największe reformy czekają zagadnienia:
walka ze spamem
licencja wieloobszarowa, w raz wprowadzeniem w jej w życie treści z internetu Polak będzie mógł kupować na tych samych warunkach jak obywatele pozostałych krajów UE
walka z piractwem
dostęp do internetu
certyfikaty dla dobrych e-sprzedawców

A co wy myślicie na ten temat? Co wg. wymaga największej poprawy? Co wyście zmienili?
avatar
[ukryto]
2009-05-05 15:40
Ja ostatnio słyszałem teorię walki z piractwem polegającą na powrocie do płatności za internet za pobrane dane. Teraz można pobierać cokolwiek i jest jedna opłata, a jeżeli to zostanie wprowadzone, to uderzy to w tych, którzy oglądają telewizję online albo ściągają na potęgę gdy i filmy z sieci p2p.

Jakby się temu przyjrzeć to ma sens - ściągam więcej - płacę więcej, bo używam większe (więcej danych do mnie płynie) łącze. Teoretycznie wpłynęłoby to na wzrost prędkości samego internetu, bo nie będzie wykupu prędkości a raczej pojemności (quoty) przy (mam nadzieję) nieograniczonej prędkości.

Jakiś czas temu Multimedia zaproponowała takie rozwiązanie z dość specyficznym ograniczeniem 1GB danych. Jeżeli pobierze się w miesiącu poniżej tej wartości, to ma się internet za darmo - jeśli powyżej, to opłata miesięczna wynosi(ła) 50zł.

[ukryto]
2009-05-05 15:51
Tak na boku ta oferta jest aktualna?
avatar
[ukryto]
2009-05-06 09:03
tak jakby - przy czym nie chcą dać za darmo, ale za drobną opłatę - w przypadku 1MB/s - 5zł, w przypadku 2MB/s - 10zł
[obrazka http://img147.imageshack.us/img147/2919/tempapj.jpg nie udało się załadować]

[ukryto]
2009-05-07 11:26
Wracając do głównego toku, ten mechanizm o ile sie rozpowszechni jest podatny na nadużycia. Mogłyby polegać na tym, że sąsiad-haker bez twojej woedzy tworzy z twoim komputerem sieć lokalną i wykorzystuje go do ściągania plików i stron z internetu na twój rachunek, a póżniej zupełnie za darmo sąsiąd ściąga całość z twojego komputera.

[ukryto]
2009-05-14 15:32
Walcząc z piractwem władze mogą pójść śladem Francji, gdzie za warezy grozi do 9 miesiecy odłączenia od Internetu.
avatar
[ukryto]
2009-05-15 09:33
"za warezy" to nie jest zbyt precyzyjnie. Ściąganie na użytek prywatny nie jest łamaniem prawa, a wszelkie rapidshare'y działają właśnie na zasadzie czystego ściągania bez wysyłania, co ciężko nazwać legalnym, ale z całą pewnością nie można nazwać nielegalnym.
Ja nie mogę pojąć jak tego typu serwisy mogą działać (mówię raczej o serwisach, które kierują do rapida z konkretnymi "spiraconymi wersjami" komercyjnych produktów) i nikt nie jest w stanie "ukarać" ich właścicieli. Wszystko się napędza samoistnie. Tata kupuje nowy sprzęt dla synka, a synek ściąga za darmo gry z internetu, które gdzieś tam przez rok pisało kilkudziesięciu koderów, grafików i cała zgraja innych podobnych i którzy musieli dostać za to swoją pensję.

Dodatkowo w gimnazjum można usłyszeć "kupiłeś oryginała? Ale Ty frajer jesteś, ja ściągnąłem z rapida i mam za free".
Bez zmiany w głowach, nie ma zmiany w systemach.

[ukryto]
2009-05-15 13:27
Czy legalne ściąganie we Francji tego nie wiem. A co do serwisów z linkami to poczytaj o przypadku Pirate Bay.

[ukryto]
2009-05-27 14:04
Amerykańskie wytwórnie firmowe blokują otwarcie w Polsce iTunes. Jak sądzicie jak zareaguje na to KE.

[ukryto]
2009-09-14 16:35
Na to wygląda, że plan powoli się ziszcza:
[aby zobaczyć link musisz być zalogowany...], ciekawe czy coś z tej kontroli wyniknie.Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-05.27
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt