osób online: 643
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Efektywna komunikacja
Efektywna komunikacja wiąże się z umiejętnością przekazywania i odbioru informacji, opinii i pomysłów, w sposób pozwalający na ich pełne zrozumienie, zarówno ustne, jak i pisemne. Jest to także umiejętność otwartego i ... czytaj dalej
Efektywna komunikacja wiąże się z umiejętnością przekazywania i odbioru informacji, opinii i pomysłów, w sposób pozwalający na ich pełne zrozumienie, zarówno ustne, jak i pisemne. Jest to także umiejętność otwartego i bezpośredniego wyrażania swoich myśli, uczuć, przekonań lub pragnień, w sposób respektujący uczucia, poglądy i opinie drugiego człowieka. Umiejętność komunikowania się jest istotna na każdym szczeblu kariery, gdyż umożliwia wymianę informacji między poszczególnymi pracownikami, co z kolei jest podstawą efektywnego działania.

Poruszane tematy

eufemizmy%20w%20polityce, eufemizmy, , eufemizmy w polityce, Eufemizmy%20w%20języku%20polityki, eufemizmy polityczne, polityczne%20eufemizmy, eufemizmy%20państwowe, eufemizmy%20polityków, eufemizmy%20a%20politycy, eufemizmy%20polityczne, eufemizmy forum, eufemizmy%20online, eufemizmy%20w%20nowomowie, polityka eufemizmy

Polecamy Ksiazki!

karkołomne eufemizmy politologiczne


[ukryto]
2009-09-04 12:53
Wg. was dlaczego politycy i politolodzy wymyślają czytelne dla wszystkich łamańce językowe (żeby nie powiedzieć zachodni wariant nowomowy). Poniżej małe próbki.

Nazywanie wojen (nawet światowych) konfliktami, gdy to co się działa w KDT jest nazwane po imieniu. Zastanówmy się co na ten eufemizm bardziej zasługuje: zadyma, w której nikt nie zginął, czy działania zbrojne, w których zginąło ponad bodajże 1000 osób (tak jest definicja wojny).

Kapitalizm państwowy, to już kuriozum. Ci cali politolodzy nazywają kapitalizmem system, gdzie nie ma wolnego rynku, a firmy przeciętnych przedsiębiorców nie mają szans na rozwój. A to pojęcie jest używane do systemu gospodarczego ChRL, który ja klasyfikuję jako feudalizm.

[ukryto]
2009-09-24 10:23
Albo taki przykład z Newsweeka:
(...)Twierdzi się, że ta grupa wciąż dysponuje dużą siłą, choć jest to soft power (modne określenie z języka politologii, opisujące zdolność pozyskiwania sojuszników przez USA)(...)

[ukryto]
2009-11-21 12:22
Albo dla jednego z moich kolegów liberałowie są komunistami.
avatar Piotr Pszczółkowski
Piotr Pszczółkowski
2009-11-22 22:59
Wiesz, sam skończyłem politologię i według mnie istnieje duża różnica pomiędzy liberałami, i komunistami...

[ukryto]
2009-11-26 10:16
Żeby to wiedzieć nie trzeba kończyć politologii, wystarczy wiedza wyniesiona z lekcji historii lub wos-u na poziomie licealnym.

Niektóre problemy mogą jednak, z tego wynikać, że niektóre nazwy ideologii są uzurpowane przez niektóre partie i z tego, że rozumienie danej ideologii wywodzi się z postępowania ideologów z innych krajów głównie na zachodzie. Ale takie doświadczenia o ile się orientuję są nieprzenośne wprost.

Do listy mogę dorzucić pogląd: "Grozi ci utrata praca, szastaj pieniędzmi" (przeróbka Keynes'a)Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-05.23
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt