osób online: 178
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Co mnie motywuje?
Zastanawiają c się nad tym, dlaczego podczas wykonywania jednych zadań, czuję się świetnie, a przy realizowaniu innych obowiązków nie mam motywacji do podjęcia wysiłku, należy spojrzeć na swoje funkcjonowanie z perspektywy motywatorów, ... czytaj dalej
Zastanawiając się nad tym, dlaczego podczas wykonywania jednych zadań, czuję się świetnie, a przy realizowaniu innych obowiązków nie mam motywacji do podjęcia wysiłku, należy spojrzeć na swoje funkcjonowanie z perspektywy motywatorów, które są dla mnie istotne. Każdy człowiek może być motywowany przez różnego typu czynniki, dlatego też warto zidentyfikować te, które są ważne dla Ciebie. Jest to podstawą do efektywnego działania zarówno z środowisku zawodowym, jak i prywatnym. Odpowiadając na pytania, nie zastanawiaj się, która odpowiedź jest prawidłowa. W tym kwestionariuszu nie ma złych odpowiedzi. Jeżeli tylko są one zgodne z Twoim działaniem, są prawidłowe i wskażą na obszar motywacji, który jest dla Ciebie najważniejszy.

Polecamy Ksiazki!

Spostrzeżenia ustrojowe przy okazji sprawy CBA


[ukryto]
2009-06-26 09:23
Na kanwie tej sprawy (ten wątek nie tej sprawie) poczyniłem następujące spostrzeżenia:
1) Brak możliwości weryfikacji konstytucyjności ustawy w trakcie jej uchwalania, bo wystarczy, ze parlamentarzyści przegłosują i Prezydent podpisze. Ponadto jeśli to dokonane przy znaniu wątpliwości konstytucyjnych należy podejrzewać złą wolę.
2) W rozmowie z funkcjonariuszem w gazecie czytałe, że CBA nie stosuje się do definicji korupcji zapisanej w ustawie. I tu pojawiają się wątpliwości:
albo definicja nie ma mocy prawnej i to tylko marnotrastwo pracy na jej zapisanie i przeczytanie
albo ma i CBA nie stosując się do niej łamie prawo co podlega ściaganiu
3) Definicje używane w ustawach warto zapisywać w specjalnych ustawach definicyjnych co powinno ograniczyć bajzel.
4) Dla ograniczenia go warto ukrócić sytuację taką, że nowelizacja ustawy x jest "Ustawą o zmianie ustawy x i niektórych innych ustaw"Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-01.23
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt