osób online: 1077
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Umiejętności interpersonalne
Umiejętnośc i interpersonalne wiążą się z wywieraniem wpływu na ludzi i wydarzenia. Ponadto dotyczą zdolności budowania relacji z innymi opartych na poszanowaniu praw obydwu stron. Umiejętności te zawierają także komponent dotyczący ... czytaj dalej
Umiejętności interpersonalne wiążą się z wywieraniem wpływu na ludzi i wydarzenia. Ponadto dotyczą zdolności budowania relacji z innymi opartych na poszanowaniu praw obydwu stron. Umiejętności te zawierają także komponent dotyczący identyfikowania sytuacji problemowych i rozwiązywania konfliktów. Aspekt ten w dużym stopniu związany jest z relacjami z innymi.

Poruszane tematy

czas%20jałowy, jałowy pobór prądu komputer, organizacja czasu nauki

Polecamy Ksiazki!

Ofiarujcie jałowy czas komputera nauce.


[ukryto]
2010-05-30 20:20
W czasie działania komputera bardzo często występuje sytuacja polegająca na przeznaczaniu znacznej ilości czasu procesora jest przekazywana do procesu bezczynności, który istnieje tylko po to, aby statystki były okrągłe.

Jak się domyślacie ten czas jest marnowany. Można go jednak dzięki mechanizmowi grid wykorzystać do przetwarzania danych naukowych. Można z nim się zapoznać na stronie [aby zobaczyć link musisz być zalogowany...], gdzie jest opisana też procedura dołączenia.
avatar
[ukryto]
2010-06-09 09:20
Ja bym do tego podszedł jako krytyk z innej strony.

Dzisiejsze procesory zwalniają jak nie są obciążane - obniżają prędkość, napięcie oraz... pobór prądu!

Zatem za ten niby jałowy czas bezczynności przekazany jakiejkolwiek firmie(!) płacę ja na przynajmniej dwa sposoby:
wzrasta pobór prądu
utrzymuję wysokie napięcie procesora, co przekłada się na szybsze zużycie

[ukryto]
2010-06-10 11:16
No, cóż nie wszędzie znajdziesz dzisiejsze procesory. Z takiego 100% wycisnąłem tylko raz przy odzyskiwaniu danych z pendriv'a, a po za tym poniżej 90% schodzą sporadycznie (pomijając gry komputerowe i obróbkę grafiki), a osiągnięcie granicy 80% to już sytuacja wyjątkowa.

A co do prądu i napięcia, to istnieją programy, które ustawiają wartości maksymalne (przynajmniej napięcia).

Ale krytyka Dariusza pokazuje, że przed zaangażowaniem się w ten projekt, trzeba dokładnie przemyśleć potencjalne konsekwencje tego kroku.Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-04.21
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt