osób online: 300
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Kreatywność
Pracować kreatywnie. Umiejętność twórczego realizowania założonych celów. Zdolność kreatywnego podejścia do obowiązków i wykonywanych działań jest ważnym aspektem wielu obszarów życia zarówno zawodowego, jak i osobistego. ... czytaj dalej
Pracować kreatywnie. Umiejętność twórczego realizowania założonych celów. Zdolność kreatywnego podejścia do obowiązków i wykonywanych działań jest ważnym aspektem wielu obszarów życia zarówno zawodowego, jak i osobistego. Kreatywne podejście do pracy pozwala na osiąganie lepszych efektów i pozytywnie wpływa na rozwój osobisty. Nie w każdym zawodzie możliwe jest wykazywanie się twórczym potencjałem, warto jednak sprawdzić, czy posiada się taką zdolność, gdyż przy umiejętnym jej przejawianiu, można osiągać lepsze rezultaty. Warto doskonalić te umiejętności, gdyż są one składową licznych sukcesów i mają zastosowanie w wielu dziedzinach życia.

Poruszane tematy

, czy%20warto%20być%20kreatywnym, czy%20warto%20byc%20kreatywnym, czy warto byc kreatywnym, dlaczego%20warto%20być%20kreatywnym, czy warto byc kreatywnym_, czy obecnie warto byc kreatywnym, być kreatywnym, warto%20byc%20kreatywnym

Polecamy Ksiazki!

Czy warto być kreatywnym?

avatar Kasia
Kasia
2009-05-27 08:36
W pracy często mówi się o kreatywności. Jednak co dostajemy w zamian za dobre pomysły? Uznanie, uścisk ręki, premie? Czy może tylko to, że nasi przełożeni przyzwyczajają się, że w kwestii kreatywności i pomysłowości mogą na nas liczyć i jest to wliczone w nasze obowiązki? Po co być kreatywnym jeśli mamy mieć przez to więcej pracy?
avatar
[ukryto]
2009-05-27 09:13
kreatywność -> pomysł -> patent -> prowizja od wykorzystania patentu przez kilka lat :) tak to wyglądało u mojego znajomego inżyniera :)
avatar Kasia
Kasia
2009-05-27 09:22
Ok, ale nie każdy z nas jest inżynierem czy wynalazcą. Czasem chodzi o pomysł na problem w biurze, o nowe rozwiązanie dla klienta, o nowe zasady działania. O pomysł na rozwój firmy. Czy nie jest czasem tak, że czujemy, że ktoś zarabia na naszych pomysłach?

[ukryto]
2009-05-27 13:57
Wiecie co? Ja mam problem z kreatywną reklamą. Na t6ym polu jako odbiorca wolę sporą dawkę konserwatyzmu.
avatar Tomasz Sapletta
Tomasz Sapletta
2009-05-27 16:27
warto być kreatywnym, ale...
w innym znaczeniu,
przecież każdy reformator w pracy przeważnie będzie źle widziany,
nie dlatego, że ma dobre pomysły, ani dlatego, że to może pomóc,
tylko ze zwykłego lenistwa przełożonych, gdyż to wymaga
większej odpowiedzialności za wdrożenie i pieczę nad tym.
A poza tym jeśli się okaże, że młody pracownik spowodował, że
firma zarabia o wiele więcej, to przełożony poczuje się zagrożony.

Naruszenie interesu i sposobu funkcjonowania przełożonego już
jest powodem do odrzucenia pomysłu.
Awansują i dostają nagrody Ci, którzy się dopasowują do trybów machiny i funkcjonują
zgodnie z interesem przełożonych, a nie Ci którzy skupiają się na procesie, czy dobru firmy.

Piszę to w oparciu o swoje doświadczenie zawodowe,
więc w oparciu o polską rzeczywistość i jest to moje subiektywne nieprzyjemne odczucie.

Co nie zmienia faktu, że warto być kreatywnym, bo jest to zdrowe i przydaje się we własnym biznesie.
avatar Kasia
Kasia
2009-05-28 11:30
Ja się spotkałam nawet z tym, że w firmie został zatrudniony pracownik, któremu przez pierwsze 2 miesiące nie dane hasła do wewnętrznego systemu i właściwie w nic nie wdrażano, bo mógłby się stać zagrożeniem jakby się okazało, że jest za dobry. Choć pracy w tej firmie było bardzo dużo ta nowa osoba nie miała co robić i nie mogła pomóc choć chciała. To jest paranoja i niestety zabija nasza twórczość i kreatywność. I po co tyle gadania o własnym rozwoju?

[ukryto]
2009-05-28 12:36
To po co taki pracownik, skoro nie daje się mu żadnych możliwości działania.
avatar Kasia
Kasia
2009-05-28 13:32
Nie wiem po co. Ale tak było. Cóż była to budżetówka i był wolny etat. Jednak taka jest praktyka. Nie przekazuj za wiele informacji, bo możesz stać się nie potrzebny.
Jednak, jeśli tak jest to tylko właśnie w budżetówkach. Wydaje mi się teraz firmy stawiają na osoby kreatywne chcące rozwijać firmę. Tylko, że często nasza chęć do działania jest wykorzystywana przeciwko nam.

[ukryto]
2009-06-05 11:00
Wiesz co? Dzisiaj słyszałem taką gestię od pracownicy OPS: Nasza szefowa powinna o tym porozmawiać o tym z szefową PUP, ale nie powiem jej o tym, bo wygoni mnie za drzwi.
avatar Kasia
Kasia
2009-06-05 13:18
Pracownik kreatywny i pomysłowy, chętny do pracy jest zagrożeniem dla przełożonego. Tak przynajmniej się uważa. Ja się z tym nie zgadzam. Jak nie będzie pomysłów firma nie będzie się rozwijać. A co dwie głowy to nie jedna. Nie rozumiem jak można rezygnować ze świetnych pomysłów tylko dlatego, że ktoś jest pracownikiem szeregowym a nie WIELKIM kierownikiem.Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-01.21
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt