osób online: 1305
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Moja postawa w życiu zawodowym
Celem tego kwestionariusza jest umożliwienie przyjrzenia się swoim zachowaniom i poznania siebie pod kątem predyspozycji zawodowych. Każda odpowiedź, którą zaznaczysz jest prawidłowa, jeżeli udzielisz jej szczerze i jeśli rzeczywiście ... czytaj dalej
Celem tego kwestionariusza jest umożliwienie przyjrzenia się swoim zachowaniom i poznania siebie pod kątem predyspozycji zawodowych. Każda odpowiedź, którą zaznaczysz jest prawidłowa, jeżeli udzielisz jej szczerze i jeśli rzeczywiście będzie odnosiła się do Twoich cech. Kwestionariusz składa się z pytań dotyczących odmiennych wartości, które są przejawiane bądź w codziennym życiu, bądź w sytuacjach zawodowych. Zaznaczając swoje preferencje zidentyfikujesz priorytety, które mogą być cenną wskazówką przy wybieraniu odpowiedniego stanowiska pracy.

Poruszane tematy

, czy%20warto%20byc%20kreatywnym, czy%20warto%20być%20kreatywnym, dlaczego%20warto%20być%20kreatywnym, czy warto byc kreatywnym, czy warto byc kreatywnym_, być kreatywnym, warto%20byc%20kreatywnym, czy obecnie warto byc kreatywnym

Polecamy Ksiazki!

Czy warto być kreatywnym?

avatar Kasia
Kasia
2009-05-27 08:36
W pracy często mówi się o kreatywności. Jednak co dostajemy w zamian za dobre pomysły? Uznanie, uścisk ręki, premie? Czy może tylko to, że nasi przełożeni przyzwyczajają się, że w kwestii kreatywności i pomysłowości mogą na nas liczyć i jest to wliczone w nasze obowiązki? Po co być kreatywnym jeśli mamy mieć przez to więcej pracy?
avatar
[ukryto]
2009-05-27 09:13
kreatywność -> pomysł -> patent -> prowizja od wykorzystania patentu przez kilka lat :) tak to wyglądało u mojego znajomego inżyniera :)
avatar Kasia
Kasia
2009-05-27 09:22
Ok, ale nie każdy z nas jest inżynierem czy wynalazcą. Czasem chodzi o pomysł na problem w biurze, o nowe rozwiązanie dla klienta, o nowe zasady działania. O pomysł na rozwój firmy. Czy nie jest czasem tak, że czujemy, że ktoś zarabia na naszych pomysłach?

[ukryto]
2009-05-27 13:57
Wiecie co? Ja mam problem z kreatywną reklamą. Na t6ym polu jako odbiorca wolę sporą dawkę konserwatyzmu.
avatar Tomasz Sapletta
Tomasz Sapletta
2009-05-27 16:27
warto być kreatywnym, ale...
w innym znaczeniu,
przecież każdy reformator w pracy przeważnie będzie źle widziany,
nie dlatego, że ma dobre pomysły, ani dlatego, że to może pomóc,
tylko ze zwykłego lenistwa przełożonych, gdyż to wymaga
większej odpowiedzialności za wdrożenie i pieczę nad tym.
A poza tym jeśli się okaże, że młody pracownik spowodował, że
firma zarabia o wiele więcej, to przełożony poczuje się zagrożony.

Naruszenie interesu i sposobu funkcjonowania przełożonego już
jest powodem do odrzucenia pomysłu.
Awansują i dostają nagrody Ci, którzy się dopasowują do trybów machiny i funkcjonują
zgodnie z interesem przełożonych, a nie Ci którzy skupiają się na procesie, czy dobru firmy.

Piszę to w oparciu o swoje doświadczenie zawodowe,
więc w oparciu o polską rzeczywistość i jest to moje subiektywne nieprzyjemne odczucie.

Co nie zmienia faktu, że warto być kreatywnym, bo jest to zdrowe i przydaje się we własnym biznesie.
avatar Kasia
Kasia
2009-05-28 11:30
Ja się spotkałam nawet z tym, że w firmie został zatrudniony pracownik, któremu przez pierwsze 2 miesiące nie dane hasła do wewnętrznego systemu i właściwie w nic nie wdrażano, bo mógłby się stać zagrożeniem jakby się okazało, że jest za dobry. Choć pracy w tej firmie było bardzo dużo ta nowa osoba nie miała co robić i nie mogła pomóc choć chciała. To jest paranoja i niestety zabija nasza twórczość i kreatywność. I po co tyle gadania o własnym rozwoju?

[ukryto]
2009-05-28 12:36
To po co taki pracownik, skoro nie daje się mu żadnych możliwości działania.
avatar Kasia
Kasia
2009-05-28 13:32
Nie wiem po co. Ale tak było. Cóż była to budżetówka i był wolny etat. Jednak taka jest praktyka. Nie przekazuj za wiele informacji, bo możesz stać się nie potrzebny.
Jednak, jeśli tak jest to tylko właśnie w budżetówkach. Wydaje mi się teraz firmy stawiają na osoby kreatywne chcące rozwijać firmę. Tylko, że często nasza chęć do działania jest wykorzystywana przeciwko nam.

[ukryto]
2009-06-05 11:00
Wiesz co? Dzisiaj słyszałem taką gestię od pracownicy OPS: Nasza szefowa powinna o tym porozmawiać o tym z szefową PUP, ale nie powiem jej o tym, bo wygoni mnie za drzwi.
avatar Kasia
Kasia
2009-06-05 13:18
Pracownik kreatywny i pomysłowy, chętny do pracy jest zagrożeniem dla przełożonego. Tak przynajmniej się uważa. Ja się z tym nie zgadzam. Jak nie będzie pomysłów firma nie będzie się rozwijać. A co dwie głowy to nie jedna. Nie rozumiem jak można rezygnować ze świetnych pomysłów tylko dlatego, że ktoś jest pracownikiem szeregowym a nie WIELKIM kierownikiem.Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-04.21
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt