osób online: 680
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Budowanie wizerunku
Budowanie wizerunku jest ważnym aspektem funkcjonowania zarówno w przestrzeni zawodowej, jak i prywatnej. Na ten obszar składa się wiele zachowań, a także, w dużym stopniu, świadomość ich istoty. Wizerunek i motyw autoprezentacji są ... czytaj dalej
Budowanie wizerunku jest ważnym aspektem funkcjonowania zarówno w przestrzeni zawodowej, jak i prywatnej. Na ten obszar składa się wiele zachowań, a także, w dużym stopniu, świadomość ich istoty. Wizerunek i motyw autoprezentacji są ważnymi czynnikami wpływającymi na relacje z innymi.

Poruszane tematy

słuchanie%20filmów%20angielskich, angielski%20do%20słuchania%20i%20oglądania, słuchanie%20angielski, bajki po angielsku do sluchania i ogladania, forum%20angielski%20do%20słuchania, nauka poprzez ogladanie filmu angielskojęzycznego, AVATAR BAJKI DO OGLONDANIA, angielski sluchanie, bajki po angielsku do słuchania i oglądania, oglądanie%20kreskówek%20angielskich, nauka angielskiego poprzez słuchanie, słuchanie angielski forum, bajki%20po%20angielsku%20rozwój, NAUKA ANGIELSKIEGO ogladanie bajek, język angielski oglądanie filmów

Polecamy Ksiazki!

Rozwój języka przez słuchanie/oglądanie

12 >
avatar
[ukryto]
2009-04-15 11:13
Ciekaw jestem, czy to jest skuteczne, tym niemniej podjąłem takie próby.

Zaczęło się od oglądania filmów z napisami angielskimi, a teraz są kreskówki typu Family Guy, Southpark czy Dexter's Laboratory w oryginalnym języku.
Muszę przyznać, że ogląda się całkiem ciekawie, choć czasem ten głos w kreskówkach jest tak modulowany, że ciężko zrozumieć (Kenny z Southparka :D). Do tego dochodzą tak zaawansowane frazy jakimi włada nieletni Stewie z Family Guy'a :)

Zastanawiam się tylko, czy to naprawdę coś wnosi. Ktoś wie coś na temat skuteczności takich zabiegów?
avatar Kasia
Kasia
2009-04-15 13:09
Wiesz, są przecież takie specjalne okulary firmy SITS razem ze słuchawkami. Dzięki temu podobno uczy się szybciej. Więc połączenie wrażeń audio wizualnych chyba działają. Oglądając filmy w obcym języku przyzwyczajasz się do akcentu i możesz "osłucha" się z językiem. Ja często sobie włączam filmy bez napisów tylko po to, aby sprawdzić czy zrozumiem:)
avatar
[ukryto]
2009-04-29 13:08
Podobno warto nastroić przed nauka odpowiednio swoje półkule mózgowe - są takie programy jak BrainWave Generator, które poprzez odpowiednie dźwięki są w stanie sprawić, aby mózg przeszedł w tryb "nauki" oraz aby treści (słówka, zasady) lepiej i szybciej były przyswajane - polecam.

Program można pobrać z adresu [aby zobaczyć link musisz być zalogowany...], a pod zakładką [aby zobaczyć link musisz być zalogowany...] można pobrać dźwięki.
avatar Zbyszek Kurewicz
Zbyszek Kurewicz
2009-04-29 13:15
Ja mam za mało motywacji, aby siedzieć samemu i uczyć się języków np z kaset czy płyt. wolę pójść na zajęcia z grupą, gdzie jak czegoś nie zrobię to będę musiał przyznać się przed całą grupą to mnie zmusza do działania. A co do muzyki nastrajającej do nauki,to chętnie spróbuję.
avatar Monika Sz
Monika Sz
2009-04-29 14:05
Moim zdaniem takie słuchanie i oglądanie programów w obcym języku ma duży wpływ na postęp w nauce obcych języków, podam przykład pewnego 9-latka z mojej rodziny, który lubi bajki na niemieckim programie i choć w szkole nie uczy się niemieckiego, tym sposobem w pewnym stopniu nauczył się go;)
avatar Kasia
Kasia
2009-04-29 14:15
Ja zupełnie nie mam talentu do uczenia się języków obcych. Najwięcej mi daje jak muszę po prostu używać np. angielskiego. Nie mam wtedy wyboru, więc przypominam sobie słówka i staram się zrozumieć co do mnie mówią. uważam, że to najlepsza metoda, przez praktykę.
avatar Monika Sz
Monika Sz
2009-04-29 15:15
W ogóle wyjazd za granicę gdzie okoliczności zmuszają do posługiwania się danym językiem najlepiej sprzyja nauce. Człowiek nie ma wyboru, jeżeli chce się porozumieć to musi nauczyć się języka.
avatar Zbyszek Kurewicz
Zbyszek Kurewicz
2009-04-29 21:14
no tak, wyjazd da Ci dużo ale na taką zabawę trzeba mieć kasę i czas. A co zrobić jak nie masz ani jednego ani drugiego. Nie wiem czy jest skuteczny sposób na nauczenie się obcego języka samemu. Ja chyba nie dałbym rady i szybko bym zrezygnował.
avatar Izabela Wojcieszek
Izabela Wojcieszek
2009-04-29 21:16
Moim zdaniem w samodzielnej nauce brakuje nam jednego: czyjejś pochwały. Mówimy sobie razem z jakąś płytą, uczymy się przez słuchanie muzyki czy oglądanie filmów, kupujemy książki, robimy ćwiczenia, ale nikt tego nie widzi, nikt nam nie może powiedzieć, że świetnie nam idzie. I to nas demotywuje. Prawda jest tama, że każdy lubi być chwalonym. Po co robić coś jak nikt tego nie zauważy.
avatar Kasia
Kasia
2009-04-29 21:39
Jednak samodzielna nauka, choć wymaga silnej woli i zapału to chyba jest najtańszą metodą. Ja sama nie wyobraża sobie nauki języka w domu, ale znam osoby, które w ten sposób nauczyły się nie jednego języka obcego. Tylko podziwiać takie osoby.
12 >Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-05.22
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt