osób online: 286
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Współpraca w zespole
Współpraca w zespole wiąże się z umiejętnością efektywnego wykorzystywania własnych kompetencji i wiedzy w połączeniu z potencjałem innych do realizacji wyznaczonych celów grupowych. Zawiera w sobie także aspekty dotyczące gotowości ... czytaj dalej
Współpraca w zespole wiąże się z umiejętnością efektywnego wykorzystywania własnych kompetencji i wiedzy w połączeniu z potencjałem innych do realizacji wyznaczonych celów grupowych. Zawiera w sobie także aspekty dotyczące gotowości do bycia członkiem zespołu i dbałości o dobrą atmosferę w nim.

Poruszane tematy

motywowanie pozafinansowe, motywowanie%20pozafinansowe, hasła%20motywujące%20pracowników, hasła motywujące do pracy, opinie pracodawców o motywowaniu, hasła motywujace do pracy, pozafinansowe%20motywowanie, najlepszy pracownik oczami pracodawcy, hasła motywujące, hasła motywujące pracowników, motywowanie pozafinansowe książki, pozafinansowe%20motywowanie%20pracowników, czy premie motywują, motywowanie pozafinansowe pracowników, motywowanie w oczach pracownikach

Polecamy Ksiazki!

Motywowanie pozafinansowe oczami pracodawcy

avatar Kasia
Kasia
2009-05-29 16:15
Zastanawiałam się ostatnio jak zmotywować pracowników. Jest takie piękne hasło jak motywowanie pozafinansowe. Jednak stwierdziłam, że to bzdura. Mogę pracownikowi wykupić np. kurs angielskiego za ok 1000zł. Albo dać mu premię 500 zł. Co mi się bardziej opłaca? Zwłaszcza w czasie kryzysu? Moim zdaniem odpowiedź jest prosta.
avatar
[ukryto]
2009-05-29 17:22
A co z bonami do sklepu? Czy tam nie było jakiegoś myku, że nie płaci się wtedy VATu, czy czegoś tam? A może można zamówić coś grupowego (hurtowo), co w przeliczeniu na jednostkę wyjdzie dużo taniej?
avatar Kasia
Kasia
2009-06-02 21:12
Jeśli chodzi o bony to można je zamówić i można odliczyć sobie od tego VAT, jednak ten prezent dla pracownika trzeba wpisać do jego wypłaty jako premia i doliczyć do tego ZUS, czyli np.: dajesz pracownikowi bony na 400 zł potem wpisujesz mu to jako premię i dopłacasz podatków 159 zł z groszami. No nie wiem czy jest tu jakaś oszczędność. Tak samo jest ze wszystkim innym. Stwierdzenie "pozafinansowe" dotyczy tylko pracownika, ale pracodawcy jest to zawsze koszt a niejednokrotnie większy niż danie premii pieniężnej.

[ukryto]
2009-07-17 16:16
a Bilety do kina, czy pójście na kręgle też
avatar Kasia
Kasia
2009-07-18 21:04
tak, każda rzecz, którą dajesz pracownikowi w ramach premii czy uznania musisz opodatkować.
avatar Joanna Kamińska
Joanna Kamińska
2009-08-14 20:10
Aby pracownika motywowało motywowanie pozafinansowe musi mieć zaspokojone podstawy finansowe. Jeśli ktoś nie jest zadowolony ze swojego wynagrodzenia, pozafinansowe działania typu bilety do kina, czy kurs angielskiego nie będą dla niego motywujące, a raczej irytujące. I tu moim zdaniem tkwi klucz do zadowolenia pracowników - najpierw trzeba zaspokoić potrzeby podstawowe, aby rodzina pracownika miała co jeść i za co jechać na wakacje, a później możemy go motywować pozafinansowo. Tego typu motywowanie najczęściej jest skuteczne na wysokich stanowiskach lub w dużych organizacjach, gdzie pracownicy są dobrze opłacani. Tam pieniądze najczęściej już nie motywują, bo każdy ma ich wystarczającą ilość, a wypad na skoki spadochronowe będzie atrakcyjny. Poza tym jeszcze ważna kwestia, aby znać swoich pracowników i motywować ich tym, co ich motywuje:)
avatar Kasia
Kasia
2009-08-17 13:10
Asiu masz oczywiście rację i zgadzam się z tobą w 100%. Jednak patrząc oczami pracodawcy motywowanie pozafinansowe jest zupełnie nieopłacalne. Oczywiście jeśli patrzymy tylko na bieżące koszty i np. kryzys, który mamy aktualnie. Inna kwestą jest utrzymanie pracownika na najwyższych obrotach, co ma się przełożyć na nasz zarobek. Każdy medal ma dwie strony. A w tej sytuacji nawet trzy. Tą trzecią są podatki, które niestety w Polsce są bardzo duże.Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-01.23
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt