osób online: 1085
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Organizacja czasu i pracy
Organizacja czasu i pracy - umiejętność organizowania swoich zadań i synchronizowania wykonywanych czynności tak, aby efektywnie realizować założone cele. Identyfikowanie najbardziej efektywnych strategii działania, jak również ... czytaj dalej
Organizacja czasu i pracy - umiejętność organizowania swoich zadań i synchronizowania wykonywanych czynności tak, aby efektywnie realizować założone cele. Identyfikowanie najbardziej efektywnych strategii działania, jak również wyznaczanie priorytetów w działaniu.

Poruszane tematy

rekrutacja%40opoczta.pl, , różne%20emaile, rozdzielanie%20maili, różne e-mail, różne%20e-mail, rozdzielanie poczty, różne%20e%20mail, różne%20strony%20e%20mail, rozdzielanie%20wiadomości%20email, opczta, rózne%20emaile, czy mozna miec rozne emaile, rozdzielanie%20poczty, różne emaile

Polecamy Ksiazki!

Rozdzielanie poczty e-mail na różne konta

avatar
[ukryto]
2009-05-20 10:30
Wyobraźmy sobie sytuację firmy rekrutującej pracowników w różnych częściach kraju. Za rekrutację w różnych częściach są odpowiedzialne różne osoby, ale nie ma sensu posiadać powiedzmy 20 kont email dla każdego rekrutanta osobno w stylu rekrutacja-lodz@poczta.pl, rekrutacja-opole@poczta.pl. Wiadomo, ze każdy rekrutant i tak na swoja własną skrzynkę w stylu kasia@poczta.pl.

Zrobimy zatem myk z rozdzielaniem poczty poprzez reguły. W każdym programie pocztowym jest opcja ustawiania reguł - z niej właśnie skorzystamy.

Na początek potrzebujemy mieć skrzynkę, nazwijmy ją rekrutacja@opczta.pl. Tworzymy też listę kodów, na przykład składających się z nazw miast, bądź ich skrótów ("poznań" lub "poz"). W ogłoszeniu zaznaczamy, że podanie/cv/cokolwiek wysłane na adres rekrutacja@poczta.pl ma mieć w tytule nazwę miasta (względnie pierwsze 3litery nazwy miasta).

Tym sposobem cała poczta spływa na jedno zbiorcze konto e-mail.

Kolejny krok można rozwiązać na dwa sposoby:
1) ustawiamy serwer aby odbierał i rozsyłał odpowiednio pocztę
2) typujemy osobę, której to komputer jest często uruchomiony wraz z klientem poczty - na jej komputerze będzie się wtedy odbywał cały proces (jej ingerencja nie będzie po konfiguracji potrzebna)

Ustawiamy w kliencie poczty reguły, w/g których:
poczta przychodząca z adresu rekrutacja@opczta.pl podlega filtrowi
jeżeli w tytule znajduje się "gdy", "gda", "sop", "chw", "rum" to kieruj do kasia@opczta.pl
usuń wiadomość email (dzięki temu wiadomość nie będzie zalegała na serwerze lub u osoby segregującej pocztę.

I to wszystko. Należy tylko przypisać konkretne miasta to konkretnych osób.

Oczywiście można zastosować inne "wyznaczniki przeznaczenia poczty". Na przykład kody, województwa, tematy, cokolwiek.

Podaną wyżej metodę można z powodzeniem stosować też do innych celów, jak choćby automatyczne delegowanie zadań.Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-03.25
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt