osób online: 1062
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Efektywna komunikacja
Efektywna komunikacja wiąże się z umiejętnością przekazywania i odbioru informacji, opinii i pomysłów, w sposób pozwalający na ich pełne zrozumienie, zarówno ustne, jak i pisemne. Jest to także umiejętność otwartego i ... czytaj dalej
Efektywna komunikacja wiąże się z umiejętnością przekazywania i odbioru informacji, opinii i pomysłów, w sposób pozwalający na ich pełne zrozumienie, zarówno ustne, jak i pisemne. Jest to także umiejętność otwartego i bezpośredniego wyrażania swoich myśli, uczuć, przekonań lub pragnień, w sposób respektujący uczucia, poglądy i opinie drugiego człowieka. Umiejętność komunikowania się jest istotna na każdym szczeblu kariery, gdyż umożliwia wymianę informacji między poszczególnymi pracownikami, co z kolei jest podstawą efektywnego działania.

Poruszane tematy

CO%20CHCEMY%20OSI%C4%84GN%C4%84%C4%86%20I%20DO%20CZEGO%20D%C4%84%C5%BBYMY, dążenie%20do%20rezultatów

Polecamy Ksiazki!

Czy to się uda?

12 >
avatar Kasia
Kasia
2009-05-28 14:39
Bardzo fajnie się słucha czy czyta o dążeniu do celu. Wystarczy tylko... Ale na prawdę tak nie jest. Na prawdę to umiemy dawać komuś rady jak ma osiągnąć cel, ale czy sami z nich korzystamy? Ja chętnie skorzystam z praktycznej rady- jak osiągnąć cel.
avatar
[ukryto]
2009-05-28 14:54
Najpierw dobrze jest wiedzieć do czego dążymy! Czyli jasno i wyraźnie określić co chcemy osiągnąć.
Wydaje się to proste, lecz tylko pozornie...
avatar Monika Sz
Monika Sz
2009-05-28 15:32
A jeżeli mamy wyraźnie określony cel, ale ten cel jest też uzależniony od drugiej osoby/sytuacji itp i pomimo, że bardzo pragniesz go osiągnąć to nie możesz. Co zrobić poddać się, walczyć z "wiatrakami"?
avatar
[ukryto]
2009-05-29 09:01
Myślę, że wtedy trzeba znaleźć strategię dotarcia do tej osoby. Przede wszystkim cele dwóch osób muszą być spójne, zgodność znacznie ułatwi dojście do celu. Warto jest dążyć do kompromisu, ja i ty robimy konkretne rzeczy aby osiągnąć satysfakcję.
avatar
[ukryto]
2009-05-29 09:06
A mi się wydaje, że łatwiej jest powiedzieć postępujesz głupio aniżeli postępuję głupio.

Mam znajomego, który non-stop udziela komuś rad jak żyć, jak coś może dana osoba zrobić lepiej, efektywniej, korzystniej. Jednocześnie ów "udzielacz rad" sam ma ogromne problemy ze sobą i w ogóle tego nie dostrzega, albo tez dostrzega, ale wcale nie uważa tego za problemy...

Konkludując: wymądrzanie się jest nieładne. Jak radzimy komus uprawianie sportu to nie możemy sami spędzać całych wieczorów przed telenowelami...
avatar Monika Sz
Monika Sz
2009-05-29 09:58
Zazwyczaj tak jest, że "udzielacze rad" mówiąc ja na Twoim miejscu zrobił/a bym to i to, ale prawda jest taka, że gdy taki "udzielacz rad" staje przed takim samym problemem, celem, sytuacją to robi coś zupełnie innego albo nie potrafi poradzić sobie z tym, więc po co to całe udzielanie rad?;)

PS. Darku taka natura ludzka, że łatwiej dostrzega się wady u innych, niż u sobie samego, a co dopiero przyznać się do błędów i że ma się problem z samym sobą ;)
avatar Kasia
Kasia
2009-05-29 12:23
Prawda jest też taka, że potrzebujemy czasem czyjejś rady nawet najgłupszej. Albo może potrzebujemy powiedzieć komuś co nas boli.

A wracając do realizacji celów. Czasem ciężko przekonać osobę, od której jesteśmy uzależnieni w realizacji naszych celów, że jest to też jej cel. Choćby w relacji sprzedawca - klient - cel sprzedażowy.
avatar
[ukryto]
2009-05-29 14:21
Sprzedawca: Moim celem jest sprzedaż projektu, który ma podnieść twoje kompetencje. Jestem przekonany o tym, że jest dobry.
Klient: chcę podnieść moje kompetencje, twój projekt mi w tym pomoże wiec...biorę go. :)))
avatar Kasia
Kasia
2009-05-29 14:35
No pewnie, ale jestem pewna, że stawiasz sobie cel. np. sprzedam projekt do końca maja. I już masz wszystko dopięte, już masz mieć zgodę klienta, a potem ona się przedłuża, bo zarząd, bo ktoś chory, bo... I Twój cel nie zostanie zrealizowany. Jesteś uzależniona od inne osoby, dla które Twój cel nie jest priorytetem. Co dalej, co w tym przypadku?
avatar
[ukryto]
2009-05-29 15:32
Kasia...dlaczego poruszasz teraz tematy z naszych prywatnych rozmów. Ja z tego powodu ubolewam a teraz Ty, tu... tak na forum :)))...pozostaje mi mieć nadzieję, że już z początkiem czerwca odbiorę telefon, który mnie ucieszy!
:)))
A tak na poważnie to oczywiście masz racje,ale nie wszystko da się przewidzieć. Najmilsza jest świadomość, że robisz wszystko aby cel osiągnąć i nie możesz sobie nic zarzucić, a potem czekasz, naciskasz,czekasz aż się doczekasz ;)
12 >Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-04.21
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt