osób online: 553
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Kreatywność
Pracować kreatywnie. Umiejętność twórczego realizowania założonych celów. Zdolność kreatywnego podejścia do obowiązków i wykonywanych działań jest ważnym aspektem wielu obszarów życia zarówno zawodowego, jak i osobistego. ... czytaj dalej
Pracować kreatywnie. Umiejętność twórczego realizowania założonych celów. Zdolność kreatywnego podejścia do obowiązków i wykonywanych działań jest ważnym aspektem wielu obszarów życia zarówno zawodowego, jak i osobistego. Kreatywne podejście do pracy pozwala na osiąganie lepszych efektów i pozytywnie wpływa na rozwój osobisty. Nie w każdym zawodzie możliwe jest wykazywanie się twórczym potencjałem, warto jednak sprawdzić, czy posiada się taką zdolność, gdyż przy umiejętnym jej przejawianiu, można osiągać lepsze rezultaty. Warto doskonalić te umiejętności, gdyż są one składową licznych sukcesów i mają zastosowanie w wielu dziedzinach życia.

Poruszane tematy

kryteria%20oceny%20wizerunku, kryterium kurewicza, kryterium%20wizerunku%20, kryterium%20wizerunku

Polecamy Ksiazki!

inne kryteria oceny wizerunku

12 >
avatar
[ukryto]
2009-05-15 15:26
Wizerunek budujemy również poprzez to, co mówimy. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i istotne z punktu widzenia dalszej komunikacji lecz w późniejszej interakcji, np. z Klientem, ocenia on przede wszystkim to co do niego mówimy, jak dobieramy słowa i czy prezentujemy to ciekawie.
Co jeszcze wpływa na nasz obraz w oczach innych ludzi?
avatar Kasia
Kasia
2009-05-15 16:20
Moim zdaniem możemy powiedzieć, że tak na prawdę to wszystko wpływa na to jak ludzie nas widzą. To jak siedzimy na spotkaniu czy w autobusie, to jak się zachowujemy w stosunku do innych, czy nasze gesty są nerwowe. A nawet to jak trzymamy papierosa i gdzie go palimy. Tylko czy wszystko możemy interpretować dosłownie?
avatar Izabela Wojcieszek
Izabela Wojcieszek
2009-05-15 16:24
Pewnie, że nie wszystko jest takie jednoznaczne. Czasem nawet nie wiemy i nie zastanawiamy się dlaczego inna osoba robi coś. A my już to oceniamy i myślimy, ona jest strasznie nerwowa, on jest niechlujny i roztrzepany. On jest strasznie zamknięty na innych. A może on czy ona mają właśnie jakiś problem, a może coś innego nimi kieruje. Czy kiedyś zastanawialiście się co druga osoba czuje zanim wyrobicie sobie o niej podgląd?
avatar Marcin Gajman
Marcin Gajman
2009-05-15 16:26
Tak już jest, że ludzie najpierw oceniają a potem myślą. Nasze pierwsze wrażanie budowane jest w ciągu ok 3-5 pierwszych sekund, w tak krótkim czasie nie da się pomyśleć. I trzeba poświęcić dużo czasu, aby wyrobić w sobie nawyk tego zastanowienia i wydłużenia czasu oceny.
avatar Ala Maciejewska
Ala Maciejewska
2009-05-15 16:30
Człowiek ma od młodości wpojone stereotypy i zanim zdąży uruchomić swoje zwoje mózgowe już działa stereotypowo. Myśli, że jak ktoś ma różowe włosy to jest dziwny, słucha dziwnej muzyki i pewnie jest wulgarny. Nasze babcie oglądają się za taką osobą na ulicy. Zamiast pomyśleć, że ta osoba jest po prostu oryginalna i miała odwagę to pokazać. Czasem podziwiam takie osoby właśnie za odwagę.
avatar Marcin Gajman
Marcin Gajman
2009-05-15 16:36
Co racja to racja. Stereotypy rządzą światem i ciężko jest nam je przełamać. Jednak czasem są takie sytuacje kiedy oryginalność trzeba zostawić w domu i wcisnąć się w garnitur, czy inny mundurek. Można to nazwać kanonem czy kulturą.
avatar Izabela Wojcieszek
Izabela Wojcieszek
2009-05-15 16:39
Zgadza się. Jednak nawet wtedy możemy zachować trochę własnej oryginalności przez jakiś dodatek, torbę, buty, kolczyki, czy apaszkę.
avatar Marcin Gajman
Marcin Gajman
2009-05-15 17:14
Cóż kobietom jest łatwiej zadbać o indywidualność. Facet w koralach wyglądałby raczej jak świr a nie jak indywidualista. Prawdą jest także to, że jednym z kryteriów wpływających na budowanie naszego wizerunku jest właśnie umiejętność dopasowania swojego stroju i wyglądu do sytuacji i okoliczności.
avatar Kasia
Kasia
2009-05-15 17:21
A co mają zrobić osoby, które nawet jak się odpowiednio ubiorą właściwie nie są w stanie zbudować dobrego pierwszego wrażenia. Np. jak toś ma zeza lub jakąś skazę to jest mu ciężej przekonać do siebie ludzi nie mówiąc już o pracodawcy czy klientach, którym na coś sprzedać.
avatar Zbyszek Kurewicz
Zbyszek Kurewicz
2009-05-15 18:36
Takie osoby mają dużo ciężej w życiu. Jednak to nie znaczy, że nie mogą nic osiągnąć. Moim zdaniem są nawet odporniejsze i potrafią dać z siebie więcej. I świetnie sobie w życiu radzą.
12 >Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-05.23
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt