osób online: 4237
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Dążenie do rezultatów
Dążenie do rezultatów jest umiejętnością pozwalającą na osiąganie wysokich wyników. Dzięki ukierunkowaniu swoich działań na konkretne cele, z większym prawdopodobieństwem osiągniesz sukces. Sfera ta wiąże się z umiejętnością i ... czytaj dalej
Dążenie do rezultatów jest umiejętnością pozwalającą na osiąganie wysokich wyników. Dzięki ukierunkowaniu swoich działań na konkretne cele, z większym prawdopodobieństwem osiągniesz sukces. Sfera ta wiąże się z umiejętnością i wolą poszukiwania nowych rozwiązań.

Poruszane tematy

kryteria%20oceny%20wizerunku, kryterium kurewicza, kryterium%20wizerunku, kryterium%20wizerunku%20

Polecamy Ksiazki!

inne kryteria oceny wizerunku

12 >
avatar
[ukryto]
2009-05-15 15:26
Wizerunek budujemy również poprzez to, co mówimy. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i istotne z punktu widzenia dalszej komunikacji lecz w późniejszej interakcji, np. z Klientem, ocenia on przede wszystkim to co do niego mówimy, jak dobieramy słowa i czy prezentujemy to ciekawie.
Co jeszcze wpływa na nasz obraz w oczach innych ludzi?
avatar Kasia
Kasia
2009-05-15 16:20
Moim zdaniem możemy powiedzieć, że tak na prawdę to wszystko wpływa na to jak ludzie nas widzą. To jak siedzimy na spotkaniu czy w autobusie, to jak się zachowujemy w stosunku do innych, czy nasze gesty są nerwowe. A nawet to jak trzymamy papierosa i gdzie go palimy. Tylko czy wszystko możemy interpretować dosłownie?
avatar Izabela Wojcieszek
Izabela Wojcieszek
2009-05-15 16:24
Pewnie, że nie wszystko jest takie jednoznaczne. Czasem nawet nie wiemy i nie zastanawiamy się dlaczego inna osoba robi coś. A my już to oceniamy i myślimy, ona jest strasznie nerwowa, on jest niechlujny i roztrzepany. On jest strasznie zamknięty na innych. A może on czy ona mają właśnie jakiś problem, a może coś innego nimi kieruje. Czy kiedyś zastanawialiście się co druga osoba czuje zanim wyrobicie sobie o niej podgląd?
avatar Marcin Gajman
Marcin Gajman
2009-05-15 16:26
Tak już jest, że ludzie najpierw oceniają a potem myślą. Nasze pierwsze wrażanie budowane jest w ciągu ok 3-5 pierwszych sekund, w tak krótkim czasie nie da się pomyśleć. I trzeba poświęcić dużo czasu, aby wyrobić w sobie nawyk tego zastanowienia i wydłużenia czasu oceny.
avatar Ala Maciejewska
Ala Maciejewska
2009-05-15 16:30
Człowiek ma od młodości wpojone stereotypy i zanim zdąży uruchomić swoje zwoje mózgowe już działa stereotypowo. Myśli, że jak ktoś ma różowe włosy to jest dziwny, słucha dziwnej muzyki i pewnie jest wulgarny. Nasze babcie oglądają się za taką osobą na ulicy. Zamiast pomyśleć, że ta osoba jest po prostu oryginalna i miała odwagę to pokazać. Czasem podziwiam takie osoby właśnie za odwagę.
avatar Marcin Gajman
Marcin Gajman
2009-05-15 16:36
Co racja to racja. Stereotypy rządzą światem i ciężko jest nam je przełamać. Jednak czasem są takie sytuacje kiedy oryginalność trzeba zostawić w domu i wcisnąć się w garnitur, czy inny mundurek. Można to nazwać kanonem czy kulturą.
avatar Izabela Wojcieszek
Izabela Wojcieszek
2009-05-15 16:39
Zgadza się. Jednak nawet wtedy możemy zachować trochę własnej oryginalności przez jakiś dodatek, torbę, buty, kolczyki, czy apaszkę.
avatar Marcin Gajman
Marcin Gajman
2009-05-15 17:14
Cóż kobietom jest łatwiej zadbać o indywidualność. Facet w koralach wyglądałby raczej jak świr a nie jak indywidualista. Prawdą jest także to, że jednym z kryteriów wpływających na budowanie naszego wizerunku jest właśnie umiejętność dopasowania swojego stroju i wyglądu do sytuacji i okoliczności.
avatar Kasia
Kasia
2009-05-15 17:21
A co mają zrobić osoby, które nawet jak się odpowiednio ubiorą właściwie nie są w stanie zbudować dobrego pierwszego wrażenia. Np. jak toś ma zeza lub jakąś skazę to jest mu ciężej przekonać do siebie ludzi nie mówiąc już o pracodawcy czy klientach, którym na coś sprzedać.
avatar Zbyszek Kurewicz
Zbyszek Kurewicz
2009-05-15 18:36
Takie osoby mają dużo ciężej w życiu. Jednak to nie znaczy, że nie mogą nic osiągnąć. Moim zdaniem są nawet odporniejsze i potrafią dać z siebie więcej. I świetnie sobie w życiu radzą.
12 >Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-02.23
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt