osób online: 163
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Polecany test rozwoju

Kreatywność
Pracować kreatywnie. Umiejętność twórczego realizowania założonych celów. Zdolność kreatywnego podejścia do obowiązków i wykonywanych działań jest ważnym aspektem wielu obszarów życia zarówno zawodowego, jak i osobistego. ... czytaj dalej
Pracować kreatywnie. Umiejętność twórczego realizowania założonych celów. Zdolność kreatywnego podejścia do obowiązków i wykonywanych działań jest ważnym aspektem wielu obszarów życia zarówno zawodowego, jak i osobistego. Kreatywne podejście do pracy pozwala na osiąganie lepszych efektów i pozytywnie wpływa na rozwój osobisty. Nie w każdym zawodzie możliwe jest wykazywanie się twórczym potencjałem, warto jednak sprawdzić, czy posiada się taką zdolność, gdyż przy umiejętnym jej przejawianiu, można osiągać lepsze rezultaty. Warto doskonalić te umiejętności, gdyż są one składową licznych sukcesów i mają zastosowanie w wielu dziedzinach życia.

Poruszane tematy

pigmeje australia, Pigmeje%20australia, australia pigmeje, australia%20pigmeje, pigmeje%20w%20australii, pigmeje-australia, austr%C3%A1lia pigmeje, pigmeje%20z%20australii, , co%20kojarzy%20sie%20z%20australia, australia%20jakiej%20nie%20znacie%20, pigmeje%20życie, australia jakiej nie znacie, wyprawa%20do%20australii%20kasi%20i%20darka, pigmeje%20i%20kasia

Polecamy Ksiazki!

zamieszkać z pigmejami

12 >
avatar Kasia
Kasia
2009-04-01 14:28
Czy nie uważanie, że niesamowitym byłoby zamieszkać z pigmejami. Właśnie pigmeje to nacja, na którą "nasz cywilizacja" wywarła najmniejszy wpływ.
avatar Zbyszek Kurewicz
Zbyszek Kurewicz
2009-04-01 15:49
Ja pojechałem do Australii 2 lata temu tylko, aby nauczyć się surfingu. Było świetnie, to niesamowite przeżycie. Australia to fantastyczne miejsce. Niestety, aby tam pojechać trzeba mieć sporo kasy.
avatar
[ukryto]
2009-04-01 23:27
Wydaje mi się, że jesteśmy na tyle zarażeni cywilizacją, że bez niej nie bylibyśmy w stanie funkcjonować na dłuższą metę. Jasne - fajnie jest pojechać w takie miejsca na wakacje, na kilka dni czy tygodni. Ale życie bez niektórych powszechnych w europie technologii wydaje się niemal niemożliwe - w końcu do kogo zadzwonisz po pomoc, jak będzie Cię w lesie gonił tygrys? ;)
avatar Kasia
Kasia
2009-04-02 08:26
Pewnie, że na dłuższą metę może być to niemożliwe. Jednak uważam, że czasem przydałoby sie nam takie oderwanie od telewizji, komputera czy telefonu. Myślę, że potem zupełni inaczej można byłoby spojrzeć na większość problemów.
Poza tym, czy w Australijskiej dżungli są tygrysy?
avatar Monika Sz
Monika Sz
2009-04-02 10:06
Taki tydzień lub dwa bez komputera, komórki, telewizora itp. cisza, spokój, piękne krajobrazy... Pewnie każdemu raz na jakiś czas taka izolacja od technologii przydałaby się.
avatar
[ukryto]
2009-04-02 15:04
Ok Kochani! Po pierwsze w Australii nie ma Pigmejów, tylko są Aborygeni:) Po drugie tygrysów też tam nie ma! Są za to krokodyle i rekiny:) Darku, co Ty mówisz, że w Australii nie ma europejskich wynalazków? Mieszkałam tam przez prawie rok, i uwierzcie mi ten kraj jest zróżnicowany! Są metropolie, wielkie miasta i jak w Europie pogoń za karierą i pieniądzem. Ale są i takie m-ca, gdzie nadal rzadko się spotyka człowieka na swojej drodze! Np droga z Darwin do Adelajdy. Tam kilka razy dziennie przejeżdża jakiś road train, przebiegnie kangur i tyle! cisza, spokój:)
avatar Kasia
Kasia
2009-04-02 16:44
No to wykazaliśmy sie wiedzą:) Tygrysy i pigmeje:) Jednak jakby nie było czasem jesteśmy już tak nowocześni i związani z technologią, że nie umiemy zauważyć wielu rzeczy, które nas otaczają. A Australia chyba nam wszystkim kojarzy się z kangurami i wielkimi połaciami, gdzie życie jakby stanęło w miejscu i to właśnie jest fajne.
Asiu zazdroszczę Ci, że mogłaś byc tam tak długo i poznać ten kontynent.

[ukryto]
2009-04-03 08:40
Zawsze o czymś takim marzyłem i mam nadzieję, że kiedyś się to uda. Może nie koniecznie od razu wielka eskapada na czarny ląd albo do doliny Amazonki. W Polsce również można doświadczyć takiej przygody i mieszkać przez jakiś czas wiosce Wojów :) Oderwać się od komputera, od tego cywilizacyjnego pędu, zapomnieć o wyścigu szczurów i spać na zwierzęcych skórach, zasmakować tak dogłębnie historii :)

ps. mi Australia kojarzy się z "nieBondem" Georgem Lazenby oraz, już tak poważnie, z brytyjską kolonią karną ;)
avatar Kasia
Kasia
2009-04-03 09:15
Można też zamieszkać w puszczy białowieszczańskiej:) razem z żubrami:) Jednak w Australii zwykle jest ciepło a w Polsce nie możemy być tego pewni.

[ukryto]
2009-04-03 09:31
Bardzo ciekawy pomysł, ale trzeba mieć chyba podwyższona odporność na robale... Przy mojej arachnofobii wszelkie dżungle odpadają w przebiegach. Wyprawę tego typu musiałabym więc chyba odbyć w naszym klimacie.
Chociaż rzeczywiście marzę o tym, aby potrzymać na rękach koalę :-)
12 >Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-04.20
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt