osób online: 948
OCD otwarte centrum rozwoju

Zaloguj / zarejestruj się!

Dzięki rejestracji będziesz mógł kreować swój wizerunek poprzez publikowanie artykułów i wyrażanie opinii!

Poruszane tematy

ac%20kompetencje%20kierownika, case study ac rady, AC-kompetencje, ac%20kompentencje, sesje ac, kompetencji ac, case study kompetencje, kompetencje%20ac, kompetencje AC, kompetencje w ac

Polecamy Ksiazki!

Case study: Zdefiniowanie istotnych kompetencji - AC

avatar Joanna Kamińska Joanna Kamińska
Dodano: 2009-08-11 11:53
Sfera: brak
Branża: Human Resources
Ten case czytano 1097 razy.

(ilość ocen: 0)


Aby przeprowadzić wartościową sesję AC istotne jest dobranie właściwych zadań, a pierwszym krokiem, który do tego prowadzi jest wyróżnienie odpowiednich kompetencji.

Aby przeprowadzić wartościową sesję AC istotne jest dobranie właściwych zadań, a pierwszym krokiem, który do tego prowadzi jest wyróżnienie odpowiednich kompetencji.

W tej sytuacji AC jest prowadzone na stanowisko kierownika działu personalnego prywatnej firmy handlowej zatrudniającej 50 osób. W dziale personalnym pracują poza kierownikiem 3 osoby. Dział personalny jest odrębny od działu kadr. Zadania kierownika mają polegać na nadzorowaniu pracy działu, który w chwili obecnej praktycznie nie zajmuje się niczym, a dyrekcja firmy chce, aby dział personalny zajmował się badaniem kompetencji pracowników, komunikacją wewnętrzną w firmie, badaniami motywacji, badaniem skuteczności pracowników i rozwiązywaniem powstających konfliktów.

Zastanówmy się jakie kompetencje są kluczowe na tym stanowisku i w jaki sposób (w jakiego rodzaju zadaniach) najlepiej je zweryfikować.

(W rozwiązaniu możemy koncentrować się na wszystkich istotnych naszym zdaniem kompetencjach, na wybranych lub na jednej wybranej kompetencji)
Dopisz rozwiązanie

Aby móc zobaczyć dalszą część artykułu trzeba być zalogowanym.
Wszelkie prawa zastrzeżone HRtec Sp. z o.o. 0-04.22
Prywatność | FAQ | O nas | POK | Kontakt